استاد علی صفایی حائری عین صاد
 
پایگاه مؤسسه فرهنگی هنری لیلة القدر

معرفي فعاليت هاي مؤسسه فرهنگي هنري ليلة القدر

 

مؤسسه فرهنگي‌هنري ليلة القدر در جهت احياي فرهنگ اصيل ديني و ترويج آثار برتر اسلامی، با پرداختن به موضوعات مورد نياز جامعۀ اسلامي، به ویژه بررسي و پاسخ‌گويي به شبهات نسل جوان، در سال 1378 با روشي جديد و رويكردي كاربردي تأسیس شد. در سال 1386 ساختمان قديمي مؤسسه به وسیله دست‌اندرکاران آن، نوسازي شد و بدين ترتيب امکان انجام فعاليت هايي با کميت و کيفيت بيشتر فراهم آمد.

در مؤسسه لیلة‌ القدر، هم اکنون بخش‌هاي مختلفِ انتشارات، فروشگاه، تحقيقات و آماده سازي آثار محققان و اساتيد علوم حوزوي و دانشگاهي برای انتشار، مشاوره و راهنمايي، کلاس‌هاي دروس حوزوي، جلسات شرح آثار استاد صفایی، روابط عمومي، سایت، واحد برگزاري جلسات هفتگي و مناسبتي (دهه محرم، صفر و رمضان) و آموزش خواهران، در حال فعاليت هستند.

مؤسسه با توليد، جمع آوري، تنظيم، تحقيق و ويرايش آثار فاخر و كاربرديِ مبتني بر منابع قرآني و روايي، كار خود را آغاز نموده و با عنايت‌های خدا توانسته است با چاپ و نشر بيش از 60 اثر پر مخاطب، برای رسیدن به اهداف خود، گام های بلندی بردارد. علاوه بر این، توليدات ديجيتال مؤسسه در قالب نرم‌افزارهاي صوتي، تصويري و متنی نيز جايگاه ویژه‌ای در فعاليت‌هاي فرهنگي مؤسسه دارند.

برگزاري همايش‌‏هاي تخصصي در جهت تبيين انديشه استاد علی صفایی حائری و تهيه و انتشار ويژه‌نامه‌هاي پاسخگوي نيازهاي روز مخاطبان، از ديگر فعاليت هاي مؤسسة ليله القدر است. تا کنون با تلاش و همياري اساتيد حوزه و دانشگاه، دو همايش بزرگ دانشگاهي انجام شده‌اند. واحد انتشارات مؤسسه نیز از آغازِ تأسيس، در تمامي نمايشگاه هاي داخلي و بين الملليِ برگزارشده توسط وزارت فرهنگ و اشاد اسلامي، حضور داشته است.

مؤسسه لیلة‌القدر از سال 1386 تا امروز محل برگزاري دوره‌هاي مختلف آموزشي و تربيتيِ دانشجويان و طلاب سراسر كشور بوده است. هدف از برگزاري اين اردوها ايجاد فضايي ساده و صميمي برای آموزش و پرورشِ افرادِ با انگیزه و مسئولیت‌پذیر است.

این مؤسسه فرهنگی‌هنری، به دليل سطح بالای كمّي و كيفي توليداتش در پرداختن به موضوع تعليم و تربيت جوانان و ارتقای فرهنگ ديني مخاطبان، مفتخر به دريافت لوح تقدير از نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور  گرديده است.

مؤسسه ليله القدر آمادگي دارد تا با تمام ظرفيت و امکانات، در جهت تبليغ و تبيين «طرح مذهب اصيل» و پاسخگويي به نياز هاي نسل جوان، با مراکز همسوي دانشگاهي و حوزوي همکاري نمايد.